Svatební doprava

Většinou se svatebčané přepravují ve svých vlastních autech a jedině auto pro nevěstu se plánuje speciálně. Nabízí se několik možností, např. pronájem luxusního automobilu či limuzíny, kočáru s koňmi nebo veterána. V případě velkých svateb stojí za zvážení pronájem autobusu. A protože je stále populárnější mít svatební obřad a hostinu na jednom místě, objednává se často netradiční dopravní prostředek pouze za účelem focení.

U svatební dopravy se také plánuje výzdoba. Zvláštní péče se věnuje především autu, které veze nevěstu k obřadu a po obřadu novomanžele k hostině. Zdobí se také ženichovo auto, ale již méně výrazně. Auta ostatních svatebčanů jsou zdobena bílou stuhou, což má především praktický význam.

Doporučení: Při výběru dopravního prostředku nepodléhejte pouze vysněné představě, ale dobře zvažte možnosti vybraného dopravního prostředku v kontextu s místem obřadu a hostiny. Hrady či hradní zříceniny stojí často na kopci, kam nemusí veterán nebo koňský povoz vyjet. Historická místa obecně často mívají nedostatečnou kapacitu parkování, což může dlouhá limuzína či autobus ještě více zkomplikovat. A pokud k místu obřadu či hostiny svatba projíždí parkem, zvažte i takové detaily jako je výška stromů a větví, aby například objednaný autobus vůbec mohl projet.